lipiec- sierpień 2014. PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

lipiec - sierpień 2014

Forum Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w okresie wakacyjnym zorganizowało dla swoich podopiecznych z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia Dziennego liczne atrakcje kulturalno-rekreacyjne. W Krakowie nie brakowało atrakcji dla dzieci, m.in. korzystały z basenu Krakowianka,  boiska wielofunkcyjnego MDK, odwiedziły Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, wystawy w NCK, Ogród Zoologiczny, Muzeum Manggha, Muzeum Doświadczeń, Ogród Botaniczny, Królewskie Wakacje ( pobyt w Parku Wodnym, konkursy, zabawy, seans filmowy w Kinie Kijów) oraz wiele innych atrakcji. Dziękujemy w imieniu swoim oraz dzieci wszystkim sponsorom w tym członkom Forum dla Nowej Huty za wsparcie, które pozwoliło w organizacji letniego wypoczynku.

 
27-28 czerwca 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

27-28 czerwca 2014

W dniach 27-28 czerwca 2014r odbyło się Wojewódzkie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Wydarzenie to skierowane było do małopolskich organizacji pozarządowych. Forum stanowi cześć ogólnokrajowej inicjatywy, pod nazwa  " III Sektor dla Polski - co organizacje mogą zrobić dla kraju?" Inicjatywa ta służy zbudowaniu Strategii Rozwoju Sektora Obywatelskiego, w procesie oddolnym , samodzielnie przez organizacje pozarządowe i aktywistów. Forum odbyło się w Instytucie Socjologii UJ przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.

 
17 czerwca 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

17 czerwca 2014r.

Regionalne Centrum Wolontariatu  w Krakowie zorganizowało spotkanie dla małopolskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych poświęcone zagadnieniu motywowania wolontariuszy. Nasi pracownicy wzięli udział w spotkaniu.

 
24 czerwca 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa

24 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z Forum dla Nowej Huty  wzięło udział w Święcie Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa. Na Rynku Głównym, swoją działalność prezentowały Organizacje Pożytku Publicznego. W strefie animacji można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy oraz udać się na przejażdżkę tandemem z zasłoniętymi oczami, poznając w ten sposób odczucia osób niewidomych. Nasze Stowarzyszenie i Forum zaprezentowało aktualne projekty , w tym świetlice środowiskowe ich działalność oraz potrzeby w codziennej działalności, zachęcało młodzież do wolontariatu, jak również opowiadało o  Zielonym Szlaku Nowa Huta - Dłubnia .

 
25 kwietnia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

 

Dni Ziemi 2014 –

Dni Ziemi to coroczna impreza organizowana wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMK. Obchody Dni Ziemi mają charakter ogólnokrajowy. Ich celem jest skupienie uwagi jak największej liczby osób w sprawie związanej ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną.

W tym roku Dni Ziemi odbyły się w Nowej Hucie na placu Centralnym. Wzorem Krakowskiego Festiwalu Recyklingu prowadzona była zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane były sadzonki kwiatów i krzewów. Całość imprezy uświetniały występy dzieci z nowohuckich szkół i przedszkoli. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w ramach obchodów Dni Ziemi 2014 zorganizowało, jak co roku przejazd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich w którym udział wzięła młodzież z nowohuckich szkół. Rajd odbył się 25 kwietnia o godz.10.00 i został uroczyście otwarty przez Panią Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty Bożenę Kutrzebę – Nikiel, Jolantę Sendur z UMK Wydział Kształtowania Środowiska oraz Pana Dyrektora Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniewa Grzyba. Dla najmłodszych, tłumnie przybyłych uczestników przeprowadzona została lekcja edukacyjna przez Panią Jolantę Sendur z Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Przedszkolaki mogły usłyszeć wiele ciekawostek na temat Łąk Nowohuckich. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Wykaz szkół, biorących udział w Rajdzie:

1.Zespół Szkół Chemobudowa” os. Urocze 13 Kraków

2.Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 os. Szkolne 37 Kraków

3.Szkoła Podstawowa nr 92 os. Kalinowe Kraków

4.Zespół Szkół Gastronomicznych w Krakowie

5.Samorządowe Przedszkole nr 108, os. Handlowe 3 Kraków

 
10 kwietnia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Forum dla Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z Lokalną Grupą Działania " Gościniec 4 żywiołów", Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania " Dolina Raby", Nadwiślańską  Grupą Działania E.O. CENOMA organizuje   w dniu 10 kwietnia 2014r w Nowohuckim Centrum Kultury Konferencje  Wieś dla siebie i miasta - sieć wiosek tematycznych " Od krakowiaków do górali". W trakcie konferencji odbędzie się prezentacja promocji wiosek tematycznych :

-Jastrzębia- Wioska Trzech Wionków, Łazy- Wioska Dobrej Pogody, Raba Wyżna- Wieś Pachnąca Truskawka, Siedlec- Akademia Krakowska, Spytkowice- Podhalańskie Gazdowanie, Stronie- Wioska Rzemiosł i Umiejętności.

Podczas Konferencji odbędzie się degustacja produktów lokalnych i tradycyjnych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>