22 stycznia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Braliśmy  udział w spotkaniu inaugurujące prace w modelu partycypacyjnym przy opracowywaniu Strategii Rozwiązywania problemów Społecznych Krakowa na lata 2014-2020. Dokument ten będzie formułował cel strategiczny , kierunki priorytetowe oraz przedsięwzięcia dla rozwiązywania problemów Krakowa w perspektywie 2020r.

Spotkanie odbyło się w UMK Pl. Wszystkich Świętych 3-4

 
FERIE 2014r PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Członkowie Forum dla Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem zorganizowali wspólnie Ferie zimowe dla dzieci ze świetlic środowiskowych w tym, wyjścia na basen, seans filmowy " Kraina lodu"  w Kinie Agrafka, spektakl " Arka Noego" w Teatrze Ludowym " , warsztaty w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz wiele innych oraz wycieczkę do Krynicy Zdroju.

W ostatni dzień ferii – 14 lutego, trzy nowohuckie świetlice – Gwiazdeczki z os. Albertyńskiego 36, Diabełki z os. Kalinowego 18 oraz Zwariowane Aniołki z os. Wysokiego 6 wybrały się na wycieczkę do Krynicy Zdrój. Choć początkowo pogoda nie sprzyjała spacerom i poznawaniu miasta, wycieczka bardzo spodobała się podopiecznym. Nasze pierwsze kroki w Krynicy skierowaliśmy do Muzeum Zabawek. Obejrzeliśmy zarówno przedwojenne zabawki, którymi bawili się nasi pradziadkowie, jak również zupełnie współczesne kolejki czy pozytywki. Pani przewodnik oprowadziła nas po tym niezwykłym miejscu i opowiedziała wiele ciekawych anegdot.

Pierwszą w Polsce kolejką linowo – terenową wjechaliśmy na Górę Parkową i choć mgła zasłoniła nam widok na miasto, nie straciliśmy dobrego humoru. Spacer po Parku Zdrojowym na jej szczycie pozwolił nam z bliska pooglądać takie gatunki obcych drzew jak daglezja zielona, jodła kaukaska, żywotnik olbrzymi, szydlica japońska czy sosny: wejmutka i wydmowa, które zazwyczaj rosną tylko w specjalnych hodowlach.

Nie obyło się także bez odwiedzin w pijalni wód. I choć, z racji renowacji budynku Pijalni Głównej, musieliśmy zadowolić się pijalniami zastępczymi, nie powstrzymało to nas przed skosztowaniem tutejszych, słonych specjałów.

Na dobry koniec zjedliśmy pyszny obiad i tak- zaopatrzeni we wspomnienia z ciekawego dnia, pamiątki z Krynicy ruszyliśmy do Krakowa.

 
6 grudnia 2013r PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

 

Mikołaj w Placówkach wsparcia dziennego w Nowej Hucie.

Forum dla Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Nowej Huty

zorganizowało imprezę Mikołajkowa dla 70 dzieci ze świetlic środowiskowych.

Impreza odbyła się w świetlicy przy os. Kalinowym 18, Kraków.

Każda ze świetlic przygotowała wspólnie z wychowawcami mały program artystyczny.

Były wierszyki, piosenki, przedstawienia specjalnie dla Świętego Mikołaja. Było przy tym

dużo radości i uśmiechu. Dzieci bawiły się wyśmienicie, kiedy w końcu niespodziewanie

pojawił się długo wyczekiwany gość w czerwonym płaszczu, z długa białą brodą, usiadł

razem z dziećmi i rozdawał wszystkim upominki.

 

 

 

 
21 listopada 2013r PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   
W dniu 21 listopada 2013r. Firma Lider Projekt zorganizowała  w imieniu Urzędu 
Miasta Krakowa Debatę dotyczącą Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa
w budynku Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki przy ul. Podchorążych 1,
Debata była okazją do wymiany uwag nt działań rewitalizacyjnych, oraz
prezentacji własnych propozycji projektów, które następnie mogły zostać
włączone do Banku Projektów Rewitalizacyjnych, będącego elementem
 Miejskiego Programu Rewitalizacji. Debata ta inicjowała proces naboru
projektów, przedstawiony został szczegółowy sposób właściwego naboru projektów, oraz założenia zaktualizowanego Miejskiego
Programu Rewitalizacji. 
20 wrzesnia 2013r PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

W dniu 20 września 2013r w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z Forum dla Nowej Huty przygotowało rajd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich. Łącznie w imprezie wzięło udział 100 rowerzystów oraz 30 dzieci z przedszkoli. Spotkanie odbyło się przed Nowohuckim Centrum Kultury. Rajd otworzyła Dyrektor Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty Bożena Kutrzeba- Nikiel oraz Przedstawiciel Wydziału Kształtowania Środowiska UMK- Przemysław Barszcz. Po przywitaniu uczestników oraz przedstawieniu całego programu obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu, na scenie wystąpiło 30 dzieci z Przedszkola nr 152 ze spektaklem na temat segregacji śmieci. Następnie Dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniew Grzyb, jako gospodarz miejsca , otworzył rajd rowerzystów wokół Łąk Nowohuckich. Wzięli w nim udział uczniowie oraz wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 92, Zespołu  Szkół Gastronomicznych nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych- " Chemobudowa- Kraków', oraz Zespół Szkół Mechanicznych. Uczestnicy rajdu oraz z dzieci z przedszkoli otrzymali drobne upominki w postaci koszulek, i innych akcesoriów ufundowanych przez Urząd Miasta Krakowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy biorą udział w Rajdzie Rowerowym wokół Łąk Nowohuckich promując piękne miejsca naszej dzielnicy. Wyrazy podziękowania kierujemy do sponsorów za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

 

 
lipiec- sierpień 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Członkowie Forum dla Nowej Huty wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Nowej Huty zorganizowało plan wakacyjny dla  60 dzieci ze świetlic środowiskowych w Nowej Hucie. W planie znalazły się : dwa razy w tygodniu wyjścia na  basen  " Krakowianka", zajęcia sportowe na boisku wielofunkcyjnym, Młodzieżowego Domu Kultury przy os. Kalinowym.  Odbywały się wycieczki po Krakowie. Przyjęto zadanie pokazania podopiecznym innej części miasta , dla większości zupełnie obcej. Odbywały się wycieczki na wszystkie Kopce Krakowa, Mały Rynek, spacer pod Kładkę Bernatkę, łączącą Kazimierz z Podgórzem. Następną wycieczką było wyjście do Podgórza , poznanie historii połączenia miasta a także poznanie historii Żydów w Krakowie, ich kultury oraz elementów religii. W drugim miesiącu wakacji odbyło się także kilka zajęć terenowych, w formie mini-gry miejskiej, zabawy terenowej.

W dniach od 22.07-01.082013 dzieci wyjechały na kolonie do Jordanowa.

Już w pierwszych dniach kolonii odbywały pasowanie na piratów. Potem, jeśli tylko słuchały kapitana i bosmanów, mogły wyruszyć w wakacyjny rejs pełen przygód. Wśród nich te ekstremalne jak wycieczka na Wysoką czy wyjazd do Osielca do Linowego Parku Zabaw, te edukacyjne jak zwiedzanie zabytków Jordanowa, te tajemnicze – zajęcia pod tytułem „ Parada Kłamców”. Były też , może nieco mniej pirackie, ale za to typowo kolonijne niezwykle lubiane przez dzieci - ognisko ze śpiewaniem piosenek i prezentacja talentów, dyskoteka z wyborem najlepszego tancerza i tancerki kolonii czy zabawa w kalambury. Nie zabrakło wyjść na basen, zajęć na korcie tenisowym, wspólnej nauki piosenek kolonijnych czy zajęć plastycznych. Trzeba pamiętać , ze bez sponsorów nie byłoby „ Wakacji z Piratami” . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli .

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>