16 maja 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

W dniu 16 maja 2013r w Urzędzie Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych   odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta Krakowa oraz Komisji Mienia i Przedsiębiorczości Rady Miasta Krakowa. W obradach wzięła udział Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Bożena Kutrzeba- Nikiel, która przedstawiła działalność Forum dla Nowej Huty oraz Nowohuckiego Centrum Informacji.

 
maj 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

 

Informacja została umieszczona na prośbę partnera MARR

ZOSTAŃ EKSPERTEM DS. INNOWACJI

Prowadzisz biznes w Małopolsce lub pracujesz w mikro, małej firmie? Już teraz zgłoś się do projektu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. W nowym projekcie „Ekspert do spraw innowacji” przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę bezpłatnych szkoleń i warsztatów.

W trakcie szkoleń wykorzystywane są autorskie gry symulacyjne. Nowoczesne narzędzia dostarczą Ci pełny zakres doświadczeń związany z planowaniem i wdrażaniem innowacji w firmach. Szkolenia prowadzone przez profesjonalnych trenerów.

Szkolenia obejmują zagadnienia z zakresu innowacji technologicznych, organizacyjnych, procesowych i marketingowych dopasowanych do specyficznych potrzeb sektora mikro i małych przedsiębiorstw.

Tematyka szkoleń dotyczy:

 • zasady i metody wprowadzania na  rynek nowych produktów

 • metody organizacji przedsiębiorstw

 • nowe trendy w marketingu

 • nowatorskie techniki produkcji i dystrybucji

 • rozszerzanie działalności na rynki zagraniczne (eksport)

Szkolenie outdoorowe

 • terenowa gra symulacyjna, rozwija umiejętności w zakresie zarządzania stresem, konfliktem i przywództwa

Warsztat „Transfer wiedzy”

 • wymiana dobrych praktyk nawiązanie kontaktów biznesowych

Szkolenia specjalistyczne „szyte na miarę” dopasowane do konkretnych potrzeb uczestników projektu. Czas i zakres szkoleń jest indywidualnie ustalany z osobą zainteresowaną

Szkolenia odbywać się będą na terenie Małopolski. Udział w projekcie zakończony będzie otrzymaniem CERTYFIKATU potwierdzającego posiadaną wiedzę z zakresu innowacji.

Szczegóły projektu oraz rejestracja na bezpłatny cykl szkoleń znajduje się na stronie http://www.marr.pl/projekty/ekspert/szkolenia-ekspert.html

Cykl szkoleń i warsztatów realizowany jest w ramach projektu „Ekspert ds. innowacji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 
16 maja 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

W dniu 16 maja 2013r w UMK  odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta Krakowa oraz Komisji Mienia i Przedsiębiorczości Rady Miasta Krakowa. W obradach wzięła udział Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Bożena Kutrzeba- Nikiel, która przedstawiła działalność Forum dla Nowej Huty oraz Nowohuckiego Centrum Informacji.

 
10 maja 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, nawiązując do wcześniejszych działań popularyzujących ewaluację wśród kadr pomocy i integracji społecznej, przygotowuje kolejną tematyczną konferencję.

Tegoroczna konferencja, stanowiąca podsumowanie prac nad katalogiem dobrych praktyk ewaluacji w obszarze społecznym, będzie doskonałą okazją do zdobycia i pogłębienia wiedzy w zakresie takich zagadnień jak ewaluacja pracy socjalnej z rodziną czy trafność działań instytucji pomocy społecznej. Podczas spotkania nie zabraknie oczywiście prezentacji dobrych praktyk: przedstawiciele wybranych instytucji i organizacji zaprezentują ciekawe – już realizowane – ewaluacje swoich programów i przedsięwzięć.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się
10 maja 2013 r. w Krakowie, w auli Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26).

 
9 maja 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

W dniu 9 maja 2013r. odbędzie się IV spotkanie z cyklu dyskusji w ramach Krakowskiego Forum NAUKA-BIZNES-MIESZKAŃCY -SAMORZĄD. Spotkanie poświęcone będzie możliwościom skorzystania z funduszy europejskich do końca roku a także perspektywie finansowej 2014-20120 i wypływających z niej możliwości współpracy w ramach aktualizowanego Programu Wspierania Przedsiębiorczości i Rozwoju Gospodarczego Miasta pomiędzy Gminą a małymi i średnimi przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu. Podczas spotkania przedstawione zostaną dostępne jeszcze w tym roku formy dofinansowania dla przedsiębiorców oraz perspektywy współpracy w ramach wspierania przedsiębiorczości w nadchodzących latach. Spotkanie ma charakter otwarty . Zapraszamy wszystkich chętnych.

 
19 kwietnia 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   

 

Obchody Dni Ziemi 2013 miały charakter ogólnokrajowy. W tym roku odbyły się 19-20 kwietnia w Nowej Hucie

Była to impreza organizowana wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Obchody Dni Ziemi rozpoczęły się różnego rodzaju akcjami i przedsięwzięciami organizowanymi przez krakowskie placówki oświatowe min. przedszkola, szkoły, młodzieżowe ośrodki i domy kultury a także organizacje zajmujące się, na co dzień z ekologią. Działania ekologiczne miały za zadanie przybliżyć tematykę ochrony środowiska. Dzieci uczestniczyły w konkursach, turniejach o przyrodzie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w ramach obchodów Dni Ziemi, jak co roku zorganizowało Rajd Rowerowy wokół Łąk Nowohuckich, który odbył się 19 kwietnia

o godzinie 10.00 na tarasie Nowohuckiego Centrum Kultury.. W uroczystym otwarciu wzięli udział Pani Jolanta Sendur – Przedstawiciel Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz Pani Bożena Kutrzeba- Nikiel – Dyrektor Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty. Przedstawiono program obchodów oraz historie imprezy. Ciekawą lekcję edukacyjną dla przedszkolaków nt. Łąk Nowohuckich poprowadziła Pani Jolanta Sendur. Wszyscy uczestnicy otrzymali podkoszulki ufundowane przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK oraz drobne upominki..

W rajdzie wzięło udział około 150 uczestników z :

 • Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 , os. `Szkolne 37,

 • Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1, os. Złota Jesień 16,

 • Szkoły Podstawowa nr 92, os. Kalinowe 18,

 • XI Liceum Ogólnokształcące, os. Teatralne 33,

 • Zespołu Szkół Budowlanych – Chemobudowa – Kraków, os. Urocze 13

 • Samorządowego Przedszkole nr 108, os. Handlowe 3

 

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>