Dni Ziemi, 15-16 kwietnia 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 24 Kwiecień 2011 09:57

Obchody Dni Ziemi mają charakter ogólnokrajowy. W tym roku ze względu na Święta Wielkanocne odbyły się wcześniej niż zwykle, bo 15 - 16 kwietnia, jak zwykle w alei Róż w Nowej Hucie. Ich celem jest skupienie uwagi jak największej liczby osób na tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego. Jest to impreza organizowana wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Na corocznej Krakowskiej Wystawie Ekologicznej, z uwagi na bliskość Wielkanocy nie zabrakło elementów związanych z tym świętem. W alei Róż na specjalnie przygotowanych stoiskach można było zakupić wyroby ceramiczne, plecione ręcznie koszyki, pisanki, świece, miody i wiele innych rzeczy. Atrakcją dla najmłodszych była możliwość wykonania własnoręcznie palm wielkanocnych. Całość imprezy uświetniały występy dzieci z nowohuckich szkół i przedszkoli. Prowadzona była również zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane były sadzonki kwiatów krzewów i drzew.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty w ramach obchodów Dni Ziemi, jak co roku zorganizowało rajd rowerowy wokół łąk nowohuckich, który odbył się 15 kwietnia o godzinie 10:00. W uroczystym otwarciu wzięli udział Pani Ewa Olszowska-Dej - Zastępca Dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz Pani Bożena Kutrzeba-Nikiel - Dyrektor Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Kolejną atrakcją zorganizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty była wycieczka autokarowa do Lanckorony. Odbyła się 16 kwietnia i wzięło w niej udział 30 dzieci z Nowej Huty. Dzieci zwiedziły Izbę Muzealną, ruiny zamku, podążały śladem aniołów, a na koniec zjadły pyszne kiełbaski z grilla.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty serdecznie dziękuje młodzieży i nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznym Rajdzie Rowerowym.

Wykaz szkół, biorących udział w Rajdzie:

1.     Gimnazjum nr 42, os. Strusia 19;

2.     Szkoła Podstawowa nr 92, os Kalinowe 18;

3.     III Liceum Ogólnokształcące, os. Wysokie 6;

4.     Zespół Szkół Mechanicznych 3, os. Szkolne 37;

5.     Zespół Szkół Budowlanych "CHEMOBUDOWA - KRAKÓW”, os. Urocze 13;

6.     Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1, os. Złotej Jesieni 16;

7.     Zespół Szkół Poligraficznych, os. Tysiąclecia 38;

8.     Przedszkole 108, os. Handlowe 3.

Zmieniony: Piątek, 24 Czerwiec 2011 10:22