24 kwietnia 2015r PDF Drukuj Email
Wpisany przez forum   
Wtorek, 06 Wrzesień 2016 12:13

Dni Ziemi 2015

Dni Ziemi to coroczna impreza organizowana wspólnie z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMK. Obchody Dni Ziemi mają charakter ogólnokrajowy. Ich celem jest skupienie uwagi jak  największej liczby osób w sprawie związanej ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną.
Dni Ziemi odbyły się w Nowej Hucie na placu Centralnym. Wzorem Krakowskiego Festiwalu Recyklingu prowadzona była zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane były sadzonki kwiatów i krzewów. Całość imprezy uświetniały występy dzieci z nowohuckich szkół i przedszkoli. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty wspólnie z Forum dla Nowej Huty w ramach obchodów Dni Ziemi 2015 zorganizowało, jak co roku przejazd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich  w którym udział wzięła młodzież z nowohuckich szkół.

Rajd odbył się 24 kwietnia o godz.10.00 i został uroczyście otwarty przez Panią Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty Bożenę Kutrzebę – Nikiel, Jolantę Sendur z UMK Wydział Kształtowania Środowiska oraz Pana Dyrektora Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniewa Grzyba.  Dla najmłodszych, tłumnie przybyłych uczestników przeprowadzona została lekcja edukacyjna przez Panią Jolantę Sendur z Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Przedszkolaki mogły usłyszeć wiele ciekawostek na temat Łąk Nowohuckich, dowiedzieć  się jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, oraz jak istotne jest segregowanie śmieci w celu ich późniejszego przetwarzania.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrektorom Szkół oraz wychowawcom, którzy zachęcają  młodzież do aktywnego uczestnictwa  w cyklicznych przejazdach rowerowych promując Zielony Szlak Nowa Huta – Dłubnia.

Wykaz szkół, biorących udział w Rajdzie:
1.Zespół Szkół Budowlanych Chemobudowa” os. Urocze 13 Kraków
2.Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 os. Szkolne 37 Kraków
4.Zespół Szkół Gastronomicznych w Krakowie
5. Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie 
5.Samorządowe Przedszkole nr 108, os. Handlowe 3 Kraków